trofeje

"...vtipné a hravé texty v parádně nabušeném funkovém balení ... v oblasti rockové funky music patří Šufunky Gang v Čechách k tomu jasně nejlepšímu."

Petr Korál, hudební publicista "Mladí energičtí muzikanti to podali výborně jak instrumentálně tak vizuálně ..."

xichty.cz foto & music server"...nesmírně vitální a sehraní Šufunky Gang, živě mnohem lepší než na nahrávce..."

Milan Tesař, Reflex"...'Střela z kulometa', jinak zlínští Šufunky Gang přišli v semifinále na řadu jako první a poslali do sálu tlak, co byl pro rozespalé porotce lepší než ranní kafe... na konci finálového večera roztančí i hluché balvany..."

Markéta Turková-Brchelová, Noc s Andělem "Za zmínku stojí i funkoví Šufunky Gang, ... tuhle muziku moc neposlouchám, ale tihle chlapíci byli opravdu namáklí."

web kapely Roots of Hate 


"Šikovní."

Richard Krajčo"...tato kapela překvapila svým nasazením a především perfektně zahraným repertoárem. Nehrála monotónně, ale naopak se vydávala napříč jinými žánry než je funky. Vyzrálí muzikanti ani na takt neslevili a posluchače nenechali skoro vůbec vydechnout..."

porota soutěže Nová krev"Šufunky Gang, skupina, která se již dávno přenesla přes hranice Zlína..."

web Severní MoravaŠufunky Gang natočí živé CD

19. 12. ve 20:00 v klubu Stará Pekárna v Brně


Chtěli to - Vždycky to chtěli - A navíc chtěli vidět i toho kouzelníka - Obrátil jsem se k Luborovi a snažil se jej upozornit na koláče bláta, které měl připevněny k oběma předloktím, ale on předstíral, že mi nerozumí - Co ty, Dano? - Jsem O.K. - Dobrá, takže můžeme začít...

Od roku 1999 se na zlínské scéně pohybuje "střela z kulometa", jinak též hudební sdružení s názvem Šufunky Gang. Vzniklo původně pro vlastní obveselení čtyř místních muzikantů a jejich přátel, zakrátko si však roztančené písně o sýrech, netopýrech a fousatých Květách začaly získávat překvapivě široké publikum i mimo hranice Zlínského kraje. Během šedesáti koncertů, které má Gang za sebou, se na jednom pódiu setkal mimo jiné s žánrově příbuznými Monkey Business, ale také s žijícím klasikem Vladimírem Mišíkem, bluesovým profesorem Peterem Binderem, rockovými Wohnout či idolem dívčích srdcí Petrem Rajchrtem.

Ksakru! Tohle přece není žádný funk!

Stejně jako v začátcích, když gangsteři hráli, co jim slina na jazyk přinesla, a ukázalo se, že výsledek lze nejlépe označit nálepkou funk, začíná nyní šufunková hudba tuto škatulku samovolně opouštět a vysílat šlahouny nečekanými směry. Kromě slapující basy Petra 'Péčka' Hanuše, hard- i artrockem ovlivněné kytarové hry Radka 'Buly' Svobody a bluesových inspirací, které do kapely přinesl druhý kytarista Kamil 'Def' Podhorný, zaslechneme v nových skladbách i složitější jazzové harmonie, na Valašsku pevně zakořeněné vícehlasé vokály, jejichž základ tvoří dva sóloví zpěváci Bronislav 'Bránik' Neradil a Roman Gerža, a saxofony Lea Hanuše, balancující mezi funkovou přímočarostí a popovou melodičností.

Je toho plnej buldozer

Je toho plnej tisk

Je toho plnej ptakopysk...

Přelomem v dosavadním vývoji skupiny se stala vyhledávací soutěž Coca-Cola PopStar 2003, jíž se zúčastnilo přes 700 kapel z celé republiky. Gang hladce proplul až do finále a jen příslovečný kousíček mu chyběl k prvnímu místu a nahrávací smlouvě se společností Sony Music. Díky účasti v soutěži však 'šufánci' nasbírali cenné kontakty a lze očekávat, že ke garážovému EP z roku 2000 a debutovému CD, natočenému a vydanému loni na vlastní náklady, přibude v příštím roce další nosič, tentokrát už pod křídly renomovaného vydavatelského domu.

Pohoštění, to jako když se něco uvaří a zbufne
Pohoštění, když se tak všichni sejdem nad bejkem
Pohoštění, to jako když se něco podaří a zkompletuje
Pomaličku se motá svět, jako když se peče bejk

Vzhledem k ohlasům vyzdvihujícím živá vystoupení Šufunky Gangu oproti studiovým nahrávkám se kapela rozhodla zahájit sběr materiálu pro nové CD pořízením živého záznamu na vánoční party klubu Stará Pekárna v Brně 19. 12. ve 20:00. O den později Šufunky hostují v pražském Rock Café a silvestrovskou noc s nimi můžete strávit v jejich takřka domovském klubu U Žíznivého psa ve Zlíně.