trofeje

"...vtipné a hravé texty v parádně nabušeném funkovém balení ... v oblasti rockové funky music patří Šufunky Gang v Čechách k tomu jasně nejlepšímu."

Petr Korál, hudební publicista 



"Mladí energičtí muzikanti to podali výborně jak instrumentálně tak vizuálně ..."

xichty.cz foto & music server



"...nesmírně vitální a sehraní Šufunky Gang, živě mnohem lepší než na nahrávce..."

Milan Tesař, Reflex



"...'Střela z kulometa', jinak zlínští Šufunky Gang přišli v semifinále na řadu jako první a poslali do sálu tlak, co byl pro rozespalé porotce lepší než ranní kafe... na konci finálového večera roztančí i hluché balvany..."

Markéta Turková-Brchelová, Noc s Andělem 



"Za zmínku stojí i funkoví Šufunky Gang, ... tuhle muziku moc neposlouchám, ale tihle chlapíci byli opravdu namáklí."

web kapely Roots of Hate 


"Šikovní."

Richard Krajčo



"...tato kapela překvapila svým nasazením a především perfektně zahraným repertoárem. Nehrála monotónně, ale naopak se vydávala napříč jinými žánry než je funky. Vyzrálí muzikanti ani na takt neslevili a posluchače nenechali skoro vůbec vydechnout..."

porota soutěže Nová krev



"Šufunky Gang, skupina, která se již dávno přenesla přes hranice Zlína..."

web Severní Morava



Šufunky Gang natočí živé CD

19. 12. ve 20:00 v klubu Stará Pekárna v Brně

Chtěli to - Vždycky to chtěli - A navíc chtěli vidět i toho kouzelníka - Obrátil jsem se k Luborovi a snažil se jej upozornit na koláče bláta, které měl připevněny k oběma předloktím, ale on předstíral, že mi nerozumí - Co ty, Dano? - Jsem O.K. - Dobrá, takže můžeme začít...

Od roku 1999 se na zlínské scéně pohybuje "střela z kulometa", jinak též hudební sdružení s názvem Šufunky Gang. Vzniklo původně pro vlastní obveselení čtyř místních muzikantů a jejich přátel, zakrátko si však roztančené písně o sýrech, netopýrech a fousatých Květách začaly získávat překvapivě široké publikum i mimo hranice Zlínského kraje. Během šedesáti koncertů, které má Gang za sebou, se na jednom pódiu setkal mimo jiné s žánrově příbuznými Monkey Business, ale také s žijícím klasikem Vladimírem Mišíkem, bluesovým profesorem Peterem Binderem, rockovými Wohnout či idolem dívčích srdcí Petrem Rajchrtem.

Ksakru! Tohle přece není žádný funk!

Stejně jako v začátcích, když gangsteři hráli, co jim slina na jazyk přinesla, a ukázalo se, že výsledek lze nejlépe označit nálepkou funk, začíná nyní šufunková hudba tuto škatulku samovolně opouštět a vysílat šlahouny nečekanými směry. Kromě slapující basy Petra 'Péčka' Hanuše, hard- i artrockem ovlivněné kytarové hry Radka 'Buly' Svobody a bluesových inspirací, které do kapely přinesl druhý kytarista Kamil 'Def' Podhorný, zaslechneme v nových skladbách i složitější jazzové harmonie, na Valašsku pevně zakořeněné vícehlasé vokály, jejichž základ tvoří dva sóloví zpěváci Bronislav 'Bránik' Neradil a Roman Gerža, a saxofony Lea Hanuše, balancující mezi funkovou přímočarostí a popovou melodičností.

Je toho plnej buldozer

Je toho plnej tisk

Je toho plnej ptakopysk...

Přelomem v dosavadním vývoji skupiny se stala vyhledávací soutěž Coca-Cola PopStar 2003, jíž se zúčastnilo přes 700 kapel z celé republiky. Gang hladce proplul až do finále a jen příslovečný kousíček mu chyběl k prvnímu místu a nahrávací smlouvě se společností Sony Music. Díky účasti v soutěži však 'šufánci' nasbírali cenné kontakty a lze očekávat, že ke garážovému EP z roku 2000 a debutovému CD, natočenému a vydanému loni na vlastní náklady, přibude v příštím roce další nosič, tentokrát už pod křídly renomovaného vydavatelského domu.

Pohoštění, to jako když se něco uvaří a zbufne
Pohoštění, když se tak všichni sejdem nad bejkem
Pohoštění, to jako když se něco podaří a zkompletuje
Pomaličku se motá svět, jako když se peče bejk

Vzhledem k ohlasům vyzdvihujícím živá vystoupení Šufunky Gangu oproti studiovým nahrávkám se kapela rozhodla zahájit sběr materiálu pro nové CD pořízením živého záznamu na vánoční party klubu Stará Pekárna v Brně 19. 12. ve 20:00. O den později Šufunky hostují v pražském Rock Café a silvestrovskou noc s nimi můžete strávit v jejich takřka domovském klubu U Žíznivého psa ve Zlíně.